Wypłacanie pieniędzy z bankomatu instrukcja

Wypłacanie pieniędzy z bankomatu jest proste - zobaczPosiadanie konta bankowego staje się obecnie standardem, coraz trudniej bez niego funkcjonować czy to w życiu zawodowym (na przykład przelewanie wynagrodzeń), jak i w prywatnym (płacenie za zakupy w internecie). To jednak często wiąże się nie tyle z utrudnieniem, ale ze zmianą sposobu dostępu do gotówki. Aby go mieć, należy robić wypłaty w bankomacie. Nie jest to skomplikowane, ale wiele osób za pierwszym razem przy dokonywaniu takiej transakcji może czuć się odrobinę niepewnie, skoro to dla nich nowość. Tak czy inaczej trzeba to zrobić, dlatego opiszemy poniżej jak przebiega w tej sytuacji podejmowanie gotówki z konta.

Jak wypłacić pieniądze w bankomacie – poradnik

Podchodząc do maszyny, należy uwzględnić dwie sprawy, bez których z pewnością nie uda nam się nic załatwić. Wymienimy i krótko omówimy je poniżej, bo dobrze, ponieważ ich pominięcie może okazać się kłopotliwe.

  • Karta debetowa – bez tego oczywiście nic nie zdziałamy. To narzędzie którym możemy nie tylko wypłacać środki, ale również da się za jej pomocą płacić w większości sklepów. Oczywiście żeby z niej korzystać należy na koncie mieć jakieś środki lub przynajmniej limit kredytowy. Takie operacje można też zazwyczaj robić za pomocą karty kredytowej, choć to dosyć ryzykowne, ponieważ są one wtedy zazwyczaj obciążone sporymi prowizjami.
  • Kod PIN karty – to numer, który należy zapamiętać, ponieważ dopiero w połączeniu z nim, nasz kawałek plastiku staje się użyteczny. Służy on do weryfikacji tego, czy jesteśmy właścicielami lub osobami upoważnionymi, do korzystania z karty. Nie powinno się go nigdzie zapisywać, a już na pewno nie można nosić go w portfelu, bo inaczej co w razie kradzieży karty? Często razem z nią traci się także portfel, tym samym złodziej może nam wyczyścić konto, jeżeli pozna też PIN.

To w zasadzie wszystko, co będzie nam potrzebne aby taką operację przeprowadzić, nie jest ona specjalnie skomplikowana, a dodatkowo na ekranie pojawiają się instrukcje, które pozwalają gładko przejść przez cały proces.

Bankomat – jak wypłacać pieniądze

Jeżeli więc jeszcze nie wiesz jak wypłacać pieniądze z bankomatu, to oczywiście najpierw znajdź odpowiedni, a podchodząc do niego pamiętaj o opisanych wcześniej punktach. Później włóż w odpowiednie miejsce kartę do maszyny i zaczekaj na to, aż zostanie wczytana, może to potrwać kilka sekund. Następnie na ekranie wyświetli się prośba o podanie numeru PIN, należy go wpisać i najczęściej potwierdzić odpowiednim klawiszem. Kolejny krok, to wybranie kwoty, którą chce się podjąć, zwykle mamy podanych domyślnie kilka wariantów, ale jest również opcja „inne”, której należy użyć, gdy chcemy podjąć sumę inną niż podane. Jeżeli nadal nie jesteśmy czegoś pewni warto zapytać w instytucji, w której posiadamy konto bankowe i rozwiać swoje wątpliwości. Taki dostęp do gotówki jest naprawdę prosty.

Leave a Comment