Likwidacja karty kredytowej

Karty kredytowe likwidacjaZdarzyło się nam na pewno nie jeden raz spotkać z sytuacją, w której ktoś oferował nam rzekomo darmowe karty kredytowe, na przykład przy okazji jakichś zakupów ratalnych w większej sieci sklepów lub jeszcze przy innej okazji. Zazwyczaj jednak w takich przypadkach okres promocyjny trwa rok, a później naliczane są opłaty za kredyt, choć to mało precyzyjne określenie, chodzi raczej o prowizje za samą możliwość wzięcia kredytu, które zazwyczaj sięgają przynajmniej kilkudziesięciu złotych rocznie. Jeżeli tego produktu finansowego się nie używa, to najlepszym wyjściem. takiej sytuacji jest po prostu zlikwidowanie karty kredytowej, co mimo zabiegów pracowników banku namawiających do zmiany decyzji, nie powinno być trudne.

Rezygnacja z karty kredytowej – porady

Przede wszystkim jeśli posiadamy tego rodzaju kredyt na karcie, to w żadnym wypadku nie powinniśmy o nim zapominać, ponieważ może okazać się, że koszty takiego zaniedbania będą niemal na pewno wysokie. Bank może nam naliczyć sporą prowizję tylko za to, że jego produkt leży gdzieś w szafie, a raczej zwłaszcza za to, bo w takim przypadku także nie zarabia. Rezygnacja z karty kredytowej wydaje się być w tej sytuacji najlepszym wyjściem, bo przecież nie ma najmniejszego sensu opłacanie czegoś, z czego i tak nie korzystamy. Sama zaś operacja nie jest bardzo skomplikowana, choć może zdarzyć się tak, że pracownicy instytucji finansowej będą nas odwodzić od tej decyzji. Jednak nie warto ulegać ich namowom jeśli wcześniej przemyślało się sprawę, bo w końcu nie ma sensu wydawać niepotrzebnie pieniędzy na opłaty bankowe, które nic nam nie dają.

Wypowiedzenie karty kredytowej w banku

Sama procedura złożenia wypowiedzenia karty kredytowej nie jest specjalnie skomplikowana, choć często pomiędzy poszczególnymi bankami mogą występować różnice. Prawie w każdym przypadku można to jednak zrobić w oddziale, przy czym trzeba pamiętać żeby mieć plastik przy sobie. Często możliwe jest także nie wymagają większego zachodu wypowiedzenie karty pocztą, choć tu warto zapoznać się ze szczegółami, żeby sporządzić odpowiednie pismo i zachować wszystkie formalne procedury, aby nie mieć z tym później jakichś problemów. Przy tym wszystkim dobrze też pamiętać o tym, że na karcie zazwyczaj nie jest dostępny specjalnie tani kredyt i jeżeli już takiego się szuka, to najlepiej zapytać najpierw o pożyczkę w banku, w którym posiadany konto. Prawdopodobnie zaproponują nam tam przyzwoite warunki.

Leave a Comment